Przegląd Urologiczny 2010/1 (59) wersja do druku | skomentuj ten artykuł | szybkie odnośniki
 
strona główna > archiwum > Przegląd Urologiczny 2010/1 (59) > "Pięciolatki" CME-CPD

"Pięciolatki" CME-CPD

Rozpoczął się kolejny rok funkcjonowania systemu CME-CPD (EU-ACME) w Polsce. W chwili obecnej (styczeń 2010) do systemu należy 352 polskich urologów zarejestrowanych przez PTU. Oznacza to, że PTU wnosi roczną opłatę do EBU za ich uczestnictwo w systemie punktacji kredytowej (10 euro plus podatek). Opłatę za aktywnych członków European Association of Urology płaci EAU na podstawie porozumienia z EBU. W grudniu 2009 roku z systemu koordynowanego przez Biuro CME-CPD PTU wyrejestrowanych zostało 25 osób. Powodem był brak opłaconej składki PTU lub brak uzyskanych punktów przez kolejne dwa lata (automatyczne wyrejestrowanie).

Określony przez EBU pięcioletni okres rozliczeniowy to czas, kiedy uczestnicy systemu powinni zgromadzić 250 punktów kredytowych CME i 50 punktów CPD. Większość aktywnych uczestników systemu rozpoczęło już drugi pięcioletni okres rozliczeniowy w systemie CME-CPD (EU-ACME). Tabelka prezentuje liczbę aktywnych polskich uczestników zarejestrowanych w systemie CME-CPD przez PTU w kolejnych okresach rozliczeniowych. Każdy uczestnik otrzymał dyplom PTU podsumowujący uzyskane w tych latach punkty.

Tabela 1
 

Informacje na temat zapisów do CME-CPD oraz na temat akredytacji imprez naukowych oraz inne przydatne wiadomości dotyczące systemu punktacji kredytowej są dostępne na stronie www.pturol.org w części "CME-CPD".

Ela Ziółkowska
CME-CPD Project Manager