Przegląd Urologiczny 2015/6 (94) wersja do druku | skomentuj ten artykuł | szybkie odnośniki
 
strona główna > archiwum > Przegląd Urologiczny 2015/6 (94) > Wspomnienie o ojcu

Wspomnienie o ojcu

W dniu 2 maja 2015 roku zmarł niespodziewanie mój ojciec, kierownik Oddziału Urologii Szpitala Świętej Rodziny w Poznaniu. Dr n. med. Piotr Nowakowski, specjalista chirurg urolog, urodził się 3 marca 1951 roku w Poznaniu. W tym mieście, w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Karola Marcinkowskiego, uzyskał w 1969 roku świadectwo dojrzałości. Edukację kontynuował w rodzinnym mieście na Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego. Dyplom lekarza medycyny otrzymał w 1977 roku. Pracę lekarza rozpoczął w Oddziale Urologicznym 11. Szpitala Wojskowego w Poznaniu. Pierwszy stopień specjalizacji w dziedzinie chirurgii ogólnej uzyskał w 1980 roku, II stopień specjalizacji w zakresie urologii w 1984 roku. Następnie, w latach 1985-1988, pracował w Oddziale Urologii Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu. Od 1988 roku pracował w Klinice Urologii Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego Uczestnicząc w ostatniej drodze Piotra na cmentarzu Junikowo w Poznaniu umocniłem się w przekonaniu, jak bardzo wielkim był darzony szacunkiem i uznaniem. W uroczystościach pożegnalnych poza Rodziną wzięli udział nie tylko koledzy i współpracownicy z różnych dziedzin medycyny, ale również rzesze uratowanych pacjentów, przedstawiciele świata nauki, kultury, sztuki i przedsiębiorców oraz nadzwyczaj liczne grono przyjaciół i znajomych. Piotrze! Przyjacielu! Pozostaniesz w naszych sercach na zawsze! Pozostaniesz wzorem godnym naśladowania! Cześć Twojej pamięci! Piotr Chłosta Prezes PTU w Poznaniu. W 1995 roku uzyskał stopień doktora nauk medycznych. Od roku 2000 współtworzył Oddział Urologii i Urologii Onkologicznej w Szpitalu Świętej Rodziny w Poznaniu przy ul. Jarochowskiego 18.

Piotr Nowakowski był całkowicie oddany pracy dla ludzi, decyzje terapeutyczne podejmował rozważnie i wielokrotnie nie wahał się przekraczać granic tego, co wydawało się niemożliwe.

Składam serdeczne podziękowania za profesjonalną i troskliwą opiekę w ciężkiej chorobie ojca całemu zespołowi Kliniki Neurologii i Chorób Naczyniowych Układu Nerwowego z Pododdziałem Leczenia Udarów SP ZOZ MSW w Poznaniu im. prof. L. Bierkowskiego pod kierownictwem prof. dr. hab. n. med. Radosława Kaźmierskiego.


Adam Nowakowski