Przegląd Urologiczny 2014/2 (84) wersja do druku | skomentuj ten artykuł | szybkie odnośniki
 
strona główna > archiwum > Przegląd Urologiczny 2014/2 (84) > Zmiany w CME-CPD

Zmiany w CME-CPD

Zachodzą istotne zmiany w procesie akredytowania wydarzeń naukowych. Zgodnie z informacją nadesłaną przez European Board of Urology, UEMS uznaje Naczelną Izbę Lekarską za jedyny organ upoważniony do przyznawania akredytacji wydarzeniom naukowym organizowanym w Polsce.

W związku z powyższym organizatorzy będą zobowiązani do ubiegania się o punkty edukacyjne we właściwej okręgowej izbie lekarskiej i przysłania do Biura CME-CPD PTU dokumentu z izby lekarskiej potwierdzającego wpis organizatora kształcenia do rejestru podmiotów uprawnionych do prowadzenia kształcenia podyplomowego lekarzy oraz dokumentu dzającego spełnienie warunków kształcenia podyplomowego. Dalsza procedura naliczania punktów oraz rejestracji w systemie EU-ACME będzie przebiegała na razie bez zmian.

Trwają starania o uznanie przez EBU najbliższych kilku miesięcy za czas, kiedy system CME-CPD w Polsce funkcjonowałby na dotychczasowych zasadach. Uczestnicy systemu CME-CPD i organizatorzy wydarzeń naukowych będą na bieżąco informowani na temat nowych zasad akredytacji.


Ela Ziółkowska
CME-CPD Project Manager