Przegląd Urologiczny 2012/1 (71) wersja do druku | skomentuj ten artykuł | szybkie odnośniki
 
strona główna > archiwum > Przegląd Urologiczny 2012/1 (71) > Hospitality Club

Hospitality Club

Hospitality Club jest unikalnym projektem przygotowanym z ramienia ESRU (Europejskiego Towarzystwa Rezydentów w Urologii) dla specjalizujących się i młodych urologów, umożliwiającym wizyty w zagranicznych ośrodkach.

Założeniem programu jest aktywna wymiana wiedzy i doświadczenia, obserwacja pracy w zagranicznych placówkach urologicznych, poznawanie organizacji innych systemów medycznych, poszerzanie swoich zainteresowań i stwarzanie możliwości współpracy. Dodatkowo celem jest pomoc praktyczna podczas pobytu oraz organizacja zakwaterowania.
Podczas prac nad kształtem projektu narodził się pomysł „wymiany zakwaterowania” podczas podróży zagranicznej, takiej jak staż czy konferencja. Inspiracją była idea The Hospitality Club (http:// www.hospitalityclub.org/).

Fotografia 1
 

ESRU Hospitality Club jest systemem wymiany online, który umożliwia jej członkom złożenie prośby i/lub oferty zakwaterowania w różnych miastach Europy. Głównym założeniem jest internetowe połączenie gości i gospodarzy, czyli podróżnych i lokalnych rezydentów/ oferujących pomoc.

Przy obecnej liczbie 2500 rezydentów w Europie mamy duże możliwości stworzenia sieci wymiany. Tworzymy bazę danych zawierającą informacje od rezydentów, którzy mogą gościć i organizować pobyt. Treści wprowadzane do bazy traktowane będą jako poufne, dostępne dla opiekunów projektu. Dane wprowadzane podczas wypełniania formularza precyzują szczegóły wyjazdu, takie jak:

  • kto? płeć/liczba osób/gość/gospodarz/informacje kontaktowe
  • kiedy? czas/pora roku/długość pobytu
  • jak? pokój/kanapa/wymogi zakwaterowania/cel podróży

Specjalizujący się i młodzi urolodzy, którzy chcą odwiedzić zagraniczną instytucję bądź zaprosić gościa z Europy, mogą online wypełnić formularz precyzujący wyżej wymienione szczegóły, po czym baza danych weryfikowana jest w poszukiwaniu odpowiedniej oferty. W przypadku zgodności oferty i prośby umożliwiamy kontakt obu zainteresowanych. Informacje o miejscu i czasie propozycji z dostępnych ofert za zgodą gospodarza (bez danych osobowych) będą umieszczane na stronie internetowej. Celem promowania aktywnego udziału, uczestnicy programu będą proszeni o napisanie informacji o swoich doświadczeniach i wrażeniach. ESRU Hospitality Club przewiduje możliwości modyfikacji zasad po uzyskaniu uwag i sugestii potencjalnych i rzeczywistych uczestników wymiany.

Projekt daje nam również szczególną możliwość integracji środowiska urologicznego, budowania nowych kontaktów zawodowych i więzi towarzyskich. Biorąc w nim aktywny udział, mamy możliwość pomocy kolegom, jak również rozwoju własnych możliwości i tworzenia nowych perspektyw.

Więcej informacji wszyscy zainteresowani znajdą na stronie: www.sau.pl

Zapraszam do aktywnego udziału w projekcie.


opiekun projektu
Marta Skrodzka